Nädalavahetus Valgevenes

Reede hommikul alustasime oma reisi Minski suunas, piiri ületus läks lihtsalt ning õhtuks jõudsime sihtpunkti.  Üürisime kaheks ööks korterit, mis asus üsna kesklinnas ning juhuslikult ka väga lähedal näituse paigale.
Meie korter
Vaade meie korteri aknast
Reede õhtul peale kohale jõudmist ja asjade lahti pakimist läksimegi sööma restorani, mis asus meie kortermaja esimesl korrusel. Tuleb öelda, et menüü oli küll inglise keelne, kuid mitte ükski teenindaja ei rääkinud ühtegi sõna inglise keelt. Toitude ja jookide tellimine oli üsna naljakas :D
Laupäeva hommikul läksime igaks juhuks paar tundi varem näituse paika, et maksta regamise raha. Suur oli minu üllatus avades kataloogi ja nähes, et sheltisid väga palju pole peaaegu igas klassis üks või kaks koera, kuid emaseid juunioreid 4.
Fira oli regatud kahele näitusele, mis tegelikult toimusid samas kohas ja samal päeval. Esimesel näitusel oli Fira tulemus EX/3. Õnneks oli teine näitus veel ning kohtunike arvamused erinesid päris korralikult. Nüüd andis kohtunik välja ka kehvemaid hindeid ning Fira võitis emaste juuniorite klassi ning sai meie jaoks nii ihaldusväärse valgevene juunior serdi :) Kõige toredam oli see, et jäin ringi äärde küsiva näoga , siis parima juuniori valimist ootama, kuid seda ei toimunud ehk siis kaks isast juuniorit said kehvemad hinded ning Fira oli ka Tõu parim juunior.
Juunioride bestilt ei õnnestunud meil küll midagi välja õngitseda, kuid rõõm oli sellest hoolimata suur :)
Peale näitust viisime asjad korterisse ja Fira jäi ka sinna puhkama peale näituseid, meie aga seadsime sammud linna. Vaatasime ringi ostukeskustes, hinnad on neil tõesti head. Tähistasime Fira võitu restoranis ning suureks üllatuseks rääkis ettekandja väga hästi inglise keelt ning säras ka oma teadmistega Eestist. Nimetas kohe kolm Eesti linna ja oskas rääkida meie suurest järvest. Mh mitu Valgevene linna ma suudan nimetada :D
Kõhud täis ja veidi ostetud otsustasime teha väikse jalutuskäigu kesklinnas...
Minskis on ikka kevad väga kohal.. temperatuur küündis 26 kraadini ja ilm oli soe, peab ütlema, et isegi palav.
Pühapäeva hommikul otsustasime vaadata veel Valgevenes ringi, kui juba sinna tuldud sai. Auto nina seadsime Miri suunas, et vaadata sealset väga kaunist lossi.
Vaadata oli seal palju ja pileti hind oli tõesti odav 32 000 RBL :D
Minsk on väga ilus linn, puhas, korras.

No comments: