Talsi ja Ventspils

Jäänud on veel mõned kuud Brianna juunior aja lõpuni ning Balti juunior tšempionist on puudu veel ainult Läti juunior tšempioni tiitel. Seetõttu registreerisin koera Ventspilsi ja Talsi näitusele.

Minu üllatuseks on muidugi meie ainuke konkurents laupäeval Eesti koer:) Seda teades otsustasin Briannaga tugevat trenni tegema asuda. Sõitsime jalgrattaga, jalutasime põllul ja metsas ning mängisime.

Laupäeva hommikul asume teele Talsi suunas, kaasas ka pisike põnn, Fira, et teha esimene tutuvus näitusega. Näituse platsi leiame kergesti üles ja Lätis on ilm mõnus. Päike paistab ja ühtegi pilve pole näha. Näitus toimub spordihallis Talsi linnas. Brianna kasvatajaga koos otsustame, et laupäeval näitab tema meie koer. Mõeldud ja tehtud. Suureks rõõmuks suudab Masha tulla ringist välja juunir serdiga ja parima emase tiitliga. Me oleme väga üllatunud ja õnnelikud. Jeee Briannah on nüüd BALT JUN CH

Süda on rahul ja rõõm on suur. Jalutame veidi veel näituse platsil ringi ning seejärel pakime oma asjad, et liikuda edasi. Õhtul sõidame Ventspilsi, kus kavatseme ööbida. Kuna Ventspils on väga ilus mereäärne linn, siis ei suuda me rannast kaua eemal olla. Paigutame oma asjad hotelli ning sirutame jalad, et kõndida mere randa. Hotellist on mereni umbes 2 km nii, et täitsa paras maa, et minna jalgsi. Tee peal aga kohtume huvitava loomaga, kelle Brianna otsustab minema ajada. Turi püsti ja kurjalt hakudes... :D Peale seda on loom surnud ja ei julge liigutada, Brianna on enda üle aga jube uhke ja liigub saba püsti edasi.Mere ääres on tuuline, kuid koerad naudivad täiega suplushooaega. Peale meie on rannal veel mõned inimesed, kes tegelavd spordiga, kuid õnneks ei pane keegi pahaks, et koerad ka natuke ranna mõnusid naudivad.Pühapäeval toimub näitus Ventspilsis umbes 500 meetri kaugusel meie hotellist. Ring algab küll alles lõuna ajal, kuid otsutame näituse platsile varem minna. Esimene väli näitus sellel aasta, see on alles mõnus. Päike on soe, kuid tuul jahutav. Paigutame puurid ringi äärde ja toolid sinna kõrvale. Jälgime ringi tööd ja vaatame pakutavat kaupa, kuna bokserite ringi alguseni on aega veel palju. Firal õnnestub koguda endale hulgaliselt fänne, kes kordamööda tahavad teda silitada ja pildistada.
Pühapäevane bokserite kohtunik laseb palju joosta. Briannat näitan ise ja jalad tuleb mul tõesti välja sirutada, sest joosta tuleb mitmeid ringe. Täna on juunior klassis 3 koera, Brianna, üks Eesti koer ja üks Soome koer. Ma olen väga õnnelik, kui kohtunik paigutame meid esimesele kohale ja surub kätt. Serti me vastu ei võta ja teiseks tulnud Eesti koer saab selle omale. Puhas töö Eestlaste poolt kahe päevaga :D Ka tänane tulemus on I koht juunior klassis ja parim emane, VSP (Lätis tõu parimat juuniorit ei valita).
Selline tore nädalavahetus Lätis. Saime toreda kogemuse, päevitunud näod, kaks uut tiitlit ja näitustega harjunud sheltie beebi :D

No comments: