Eksam Lool

Esimene A1 hüpperada oli täitsa ilus, kukkus küll üks pulk ja oli üks tõrge.
Samas ei oska ma pulga kukkumist eriti põhjendada, tundub, et Fira hüppas kogemata valele poole ning seda märgates pööras ennast tõkkel ja sellega tõke kukkus. Ma oleksin pidanud kasutama pöörde käsku, mida ma ei teinud, siis oleks ehk koer õigesti pööranud.
Tõrke osas - valisin vale lahenduse, tuleb tunnistada, et kui pulk oli kukkunud olin ma juba häiritud ja ilmselt oleksin suutnud ikka kiiremini liikuda, kuid kas see oleks täpselt välja tulnud kahtlen, ilmselt oleks pidanud valima sülepöörde üks tõke hiljem.
Positiivne oli, et saime seekord kenasti slaalomile pihta ning Fira kiirus oli koos tõrkega 4,74 m/s
Teine rada oli agility rada, kus juba kolmandal takistusel tuli tõrge, no ei näinud seda väikest A takistust. Ma võin küll nüüd jaurata, et smart takistused ja esimest korda ikka nendel jne, kuid tegelikult ma ei taha seda uskuda :D  Teise vea saime, kuna kukkus ka nüüd üks pulk (videolt ei paista hästi aga takistus enne sirget tunnelit).  Selle pulga kukkumine tekitab minust eriti segadust, sest varasemalt on olnud jama kui teen peale takistust mingi käe vahetuse ja segan koera, kuid nüüd on peale takistust tunnel. Tekib kahtlus, et Firal on raskusi takistuste sooritamisel, kuna pinnas on erinev, sest järgmistel openi radadel ei kuku mitte üks pulk, kus nurgad on tegelikult just raskemad, kas koer võis harjuda kahe rajaga selle pinnasega?
Kolmas viga tuleb slaalomist, kahjuks sellel korral siseneb koer valest vahest.
Kõige nõmedam viga, mis sellelt rajalt  tuleb on peale sirget tunnelit, no ei kavatse see koer otse edasi minna, vaid kiikab, kuhu ma jään. Kui nüüd keegi arvab, et miks ometi me seda ei treeni, siis me treenime, oleme ikka korduvalt treeninud sirgest tunnelist otse edasi jooksmist aga, millegi pärast ei taha see välja tulla.
Kõige positiivsem on aga poomi sooritus, nagu enne mainis oli Fira nendel kontaktidel esimest korda ja teeb täiesti korrektse poomi soorituse ja seda ka kiiresti. See ilus kordaminek korvab ülejäänud vead sellel rajal.
Openi radadest ma pikemalt ei kirjuta, kuna nendel korduvad juba samad vead. Esimesel rajal ei õnnestu jälle  sirgest tunnelits edasi minek ja saame tõrke enne poomi ning see ajab meeleolu ära ning selle järel ei tule nüüd poom välja,  peale mida ei suvatse ma koera enam viimasele tõkkele juhtida ning tuleb päeva esimene DSQ :D Slaalom on seekord korrektne ning ka ei kuku mitte üks tõke.

Teise raja lõpetame -10, kus saame slaalomi vea ja jälle kord ei õnnestu sirgest tunnelist edasi saatmine. Samas jäävad ka keerukamal hüpperajal kõik tõkked üles.
 Päevaga olen rahul, A1 mõlemal rajal saime tulemused kirja, muidugi ei olnud need päris tulemused, mida lootsime saada, kuid pärast 7 viimast DSQ on märgata edasi minemist :)

Järgmiseks võistluseks tuleb treenida:
  1. Slaalom
  2. Edasi käsk tunnelist väljudes
No comments: