Agility trenn 30.01Much much better just selliste sõnadega tahan alustada tänast postitust...

Tänane trenn oli nagu öö ja päev eelmisega. Esmalt üritasin mina ilmselt rohkem ja ka Kendra. Koer oli kontaktne ja püüdlik. Kõrge töötahtega ja kiire nagu alati.

Mis oli tänases trennis halvasti ja vajab veel treenimist?
1. Slaalom
Ühel rajal oli väga keeruline slaalomisse minemise nurk ja see ei tulnud esimese korraga välja. Ilmselt seisin ka ise vale koha peal, kuid kellele ei meeldiks kui koer läheb igast nurgast slaalomisse õigesti. Samuti jättis koer korra slaalomis ühe pulga vahele.

Mis oli hästi täna?
1. Pöörded
Pöörded tulid täna välja, ei ühtki vales kohas pööret, et tõke oleks kukunud. Sülepöörded olid ka täna paremad kui eelmine trenn, kuigi harjutada tuleb veel, eks viimased kolma päeva sülepöörde harjutusi kodus on ikka vilja kandnud.

2. Tõked
Ainult 1 tõke kukus ja see ka imelikus kohas, see tähendab tavaliselt kukuvad meil tõkked ikka pööretel, kuid see kord esimene tõke tunnelist väljudes. Ilmselt oli koeral raske jälgida seda tõked ja võibolla läksin ka ise liiga ette ja Kendra tõstis kiiruse liiga kõrgele.
Järgmisel pildil on katkend ühelt rajalt, kus siis see õnnetu tõke kukkus:

Kuid arvestades, kui keerukaid nurki oli rajal, siis olen tõkete hüppamise täna rahul.


3. Kontaktpinnad
Tänases trennis harjutasime kiike ja poomi. 2on2off meetod töötab kendra puhul kenasti ja kõik kontaktpinnad olid korralikud.

4.Rõngas
Rõngas on tõke, millega on meil ikka aegajalt probleeme olnud, küll hüppab Kendra peaga vastu rõngast küll hüppab kõrvalt, kuid täna olid kõik hüpped väga ilusad.

Ehk olen tõesti liiga kriitiline oma koerag, nagu Stefi arvas, olen ju ainult pool aastat treeninud ja tegelikult jookseme keerukaid radasid ja peaksin koera sooritusega rahul olema.
Samuti on koera füüsiline vorm arvestades aasta tagusega umbes sada korda parem. Eelmise aasta veebruaris ajas Kendra isegi midi tõkkeid maha ja oli hüppel äärmiselt ebakindel, kuid praegu läheb koer hüpele ilusa ensekindlusega ning ka hüppetehnika on ilus.

No comments: